Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jakich celach można wykorzystać nadruki z hologramami

Historia hologramów nie jest długa, ponieważ liczy zaledwie kilkadziesiąt lat. Pomimo że ich teoretyczne podstawy wymyślono przed ponad stu laty, to dopiero wynalezienie laserów o dużej precyzji pozwoliło na wykonanie pierwszych holograficznych obrazów. Dzisiaj z przepięknie świecącymi naklejkami do czynienia się ma na co dzień, gdyż chociażby się one znajdują na każdym banknocie, którym będzie się płacić w sklepie, lecz również i na wielu najróżniejszych przedmiotach.

Aktualnie hologramy w głównym stopniu wykorzystuje się do zabezpieczania różnych środków płatniczych, dokumentów czy cennych przedmiotów. Wynika to z tego, że w przeciwieństwie do zwykłego druku są one bardzo trudne do podrobienia. Do ich wytwarzania są bowiem wykorzystywane specjalne urządzenia, a oprócz tego zamówienia są weryfikowane ze względu na to, czy ktoś nie planuje ich użyć do celów niezgodnych z prawem.

Na takim hologramie zawrzeć można bardzo różne informacje, począwszy od napisów i rysunków, a kończąc na kodach QR czy nawet obiektach 3D. Jeśli druki zabezpieczone posiadają mają jeszcze wyższą ochronę, to da się na nich umieścić jakieś ukryte znaki albo teksty o miniaturowej wysokości, możliwe do zobaczenia jedynie po zastosowaniu specjalistycznych urządzeń. Jeśli ktoś chce, to może użyć zalet holografii także do poprawienia wyglądu i estetyki swoich wyrobów. Bardzo dobrze nadają się do tego celu folie holograficzne, które pod wpływem padających promieni świetlnych zaczynają się mienić niesamowitymi kolorami.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Zostaw odpowiedź