Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Hosting pod internetową stronę – jakie jego odmiany są obecnie dostępne

Jeśli ktoś będzie chciał, aby jego strona była widoczna w internecie, to gdzieś musi umieścić jej pliku. Do takich celów służą odpowiednie serwery komputerowe, jakie na podstawie podanego adresu otrzymują zapytania użytkowników przeglądarek i zwracają wygenerowaną treść. Zależnie od przyjętego modelu na takim serwerze działać może jedynie jedna strona, a może być ich wiele. Miejsca takie potocznie są nazywane hostingiem, i jest ich obecnie parę rodzajów. Jeżeli ktoś ma ochoty nic płacić, to powinien nawet znaleźć zupełnie darmowe, ale przy nich nie jednak się nie należy spodziewać zbyt wysokich parametrów. Wśród właścicieli mniejszych internetowych stron największą popularnością cały czas się cieszą współdzielone hostingi. Na jednej maszynie fizycznej będzie się znajdowało między kilka a kilkadziesiąt kont, i one wszystkie działają razem.

Zaletą takiego rozwiązania są niskie ceny, które niekiedy wynoszą parę złotych za miesiąc, lecz przy większym obciążeniu ruchem pojawiają się problemy z wydajnością. W takim przypadku znacznie lepszy będzie niewiele droższy hosting VPS serwer, jaki posiada gwarantowane zasoby pod postacią procesora i pamięci. Dlatego nawet jeśli na jednym z kont coś się będzie działo, to nie wpłynie to w żaden sposób to na stabilność działania reszty serwisów. Przy dużych stronach zdecydować się też można na dedykowany serwer, którym jest całkiem niezależna maszyna. Coraz chętniej wybierane jest też takie rozwiązanie jak hosting www WordPress, czyli dedykowany pod konkretne oprogramowanie.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Zostaw odpowiedź