Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Płytki wykonane z cegieł – interesujący pomysł na urządzenie wnętrza

Poszukując interesującego pomysłu na wykończenie swojego wnętrza w rustykalnym stylu można pomyśleć o zakupie płytek wykonanych z prawdziwych cegieł. Tego typu płytki od pewnego czasu cieszyć się zaczęły dużym zainteresowaniem właścicieli domów, gdyż prezentują się bardzo ciekawie. Nie produkuje się ich w sposób maszynowy, a wycinane ze starych pochodzących z rozbiórki budynków.

Taka płytki z cegły na ścianę Wrocław niejednokrotnie pochodzi z dwudziestego albo dziewiętnastego wieku, i cechuje się niepowtarzalną kolorystyką. Co zrozumiałe cegły po rozebraniu budynku nie będą się nadawały na ścianę, dlatego należy je odpowiednio przygotować.

Aby to wykonać są one cięte na szerokie na dwa centymetry paski, dzięki czemu z z jednego elementu wykonać można takich pasków nawet pięć. Najbardziej cenione są ścianki zewnętrzne, mają one najróżniejsze obicia czy wgniecenia, dzięki czemu każdy pasek ma inny wygląd. Lecz paski ze środka także bardzo ładnie się prezentują, i zrobić z nich można bardzo ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław przykleja się przy pomocy odpowiedniego kleju, tym samym uzyskując wygląd ceglanego muru. Ciemny kolor cegły bardzo ładnie prezentuje się z jasnymi fugami, przypominającymi typową zaprawę, ale użyć również można innych barw. Sporo firm oferujących takie płytki ma też w ofercie dedykowane narożniki, wycinane z jednej cegły. Przy pomocy takiego rozwiązania można w niezwykle elegancki sposób zabudować krawędzie, przykładowo na ścianach czy kominkach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Zostaw odpowiedź