Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wykończenie wnętrz – do jakich celów wykorzystać można korek

Architekci i projektanci poszukują bez przerwy coraz to nowych wykończeniowych materiałów, przy pomocy których mogliby realizować swoje wizje oraz pomysły. W ostatnich czasach coraz modniejszy jest korek, i to z kilku różnych powodów. W końcu znany jest doskonale wszystkim miłośnikom szampana i wina, gdyż to właśnie nim są zamykane butelki. Lecz kora z rosnących w południowej Europie dębów ma tak ciekawe właściwości, że znacznie wszechstronniej się ją wykorzystuje. Naprawdę popularne w ostatnim czasie się stają na przykład korkowe wykładziny.

Po pierwsze niezwykle elegancko i ładnie one wyglądają, do dyspozycji jest wiele najróżniejszych faktur i kolorów, przez co każdy mógł będzie dobrać dla siebie coś ciekawego. Ale warto zwrócić także uwagę na użytkowe parametry, a te przedstawiają się nad wyraz dobrze. Korek jako materiał naturalny zapewnia we wnętrzu odpowiedni mikroklimat, świetnie również chroni przed nadmiarem wilgoci i rozwojem pleśni i grzybów. Jednocześnie ściany pokryte tym materiałem są odporne na zabrudzenia i wodę.

Bardzo ciekawie też się prezentują listwy zrobione z korka, które są kładzione w narożnikach pomiędzy podłogą a ścianą. A jeśli ktoś będzie chciał, to może też pod deski albo panele użyć podkłady z korka, charakteryzujące się dużą wytrzymałością i elastycznością. Sporo informacji na temat korka, jak też sklepów oferujących produkty wykonane z tego materiału znaleźć można w internecie, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce hasła gumo korek.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY