Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jaki sposób przygotować się do jazdy konno? Akcesoria i ubiór

Człowiek usidla sobie świat od niezmiernie dawna, przystosowując go do swoich wymogów, podporządkowując sobie rośliny i zwierzęta. Wykorzystuje zasoby przyrody wedle własnych wymagań. Koń został udomowiony bardzo dawno temu bo około trzech i pół tysiąca lat przed naszą najlepszą erą. Od tego czasu towarzyszy mu ciągle. Był człowiekowi przydatny, jego siła oraz sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Teraz służą zwłaszcza do rekreacji oraz sportu oraz jako takie w dalszym ciągu są wybitnie atrakcyjne – wypróbuj koszulki jeździeckie. Są połączone z człowiekiem na odpowiednie oraz na złe, całkiem udomowione. Nie ma już nieomalże koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są aktualnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierząt mieszka z ludźmi i na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie niewątpliwie cieszą się ich towarzystwem, jednak czy konie także na tym korzystają? Naturalnie, mają zapewnioną opiekę, także w przypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Ale przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego żadnych niepewności. W drugą to znaczy czy człowiek przysłużył się koniom, nie wolno być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Jednakowoż są bezsprzecznie wyjątki, takie jak chociażby rasa haflinger, jaka znamionuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem oraz grzywą czy konik polski, jaki zawsze jest myszaty.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Zostaw odpowiedź