Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Pomoc geodety – kiedy jest potrzebna

Budowanie wymarzonego domu będzie się wiązać z wieloma obowiązkami. Nie da się tak po prostu zrobić wykop pod fundamenty, wylać je i rozpocząć stawianie ścian. Trzeba również nawiązać współpracę z kilkoma specjalistami, a jeden z nich to geodeta. Pomoc geodety potrzebna będzie kilku sytuacjach.

Pierwsze spotkanie często ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, między innymi po to żeby poznać dokładnie jej położenie. Przyda się to też do stawiania ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnego sporu z którymś z sąsiadów. Mając wybrany plan budynku należy go ustawić w odpowiedni sposób na obszarze działki. To również będzie zadanie geodety, który wszystko zrealizuje opierając się na mapie projektowej. Na takiej mapie należy umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak również konieczne przyłącza.

Jeśli dokumentacja zostanie zatwierdzona i inwestor otrzyma pozwolenie na budowę, to obowiązkowo trzeba wyznaczyć na obszarze działki obszar, na jakim budynek zostanie postawiony. To także należeć będzie do zadań geodety, który powinien zamontować w tym celu w gruncie specjalne znaki. Są one bardzo ważne, bo w oparciu o nie robione będą fundamenty. Przy tych pracach jest również do ustalenia dokładne położenie wszystkich przyłączy, jeżeli przebiegać one będą pod ziemią. Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na terenie budowy, już po jej zakończeniu, żeby dokonać pomiarów końcowych i sprawdzić czy wszystko wykonane zostało zgodnie z założeniami.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Zostaw odpowiedź