Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Pomiarowe króćce – do czego się je stosuje

Instalacje gazowe i hydrauliczne potrzebują nieustannego monitorowania, czy coś się z nimi nie dzieje. Szczególnie jest to ważne w przemysłowych zastosowaniach, w których nawet drobna usterka może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego też bardzo duże znaczenie mają w takich układach pomiary najważniejszych wartości, co pozwala zdiagnozować nieszczelności i awarie. Do takich pomiarów stosowane są rozmaite metody, mniej i bardziej zaawansowane.

Jedną z częściej spotykanych są króćce pomiarowe, jakie z jednej strony są niedrogie i proste w montażu, a z drugiej pozwalają na precyzyjne zmierzenie ciśnienia czy przepływu cieczy w instalacji. Elementy te są dostępne w wielu rozmaitych odmianach i rodzajach, dzięki czemu nie powinno być problemu z wybraniem odpowiedniego. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, to króćce producent może też wykonać model z odpowiednimi parametrami, wystarczy mu podesłać dokładną specyfikację po ustalonym czasie odebrać zamówione elementy.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy wykonany jest z dobrze dobranych materiałów, także ze względu na rodzaj cieczy, którą ma on mierzyć. Musi on też być odporny na działanie czynników atmosferycznych, oraz zagwarantować dużą wytrzymałość mechaniczną. W pewnych przypadkach wykorzystuje się nierdzewną stal, lecz również i specjalne odmiany stali mające dużą odporność na działanie kwasów. Średnice zewnętrzne takich króćców są przeważnie zestandaryzowane, dzięki czemu standardowe ich modele można wykorzystywać w rozmaitych instalacjach.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Zostaw odpowiedź