Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Pellet czy węgiel – który z opałów jest najlepszy

W naszym klimacie zimową porą mogą się pojawić temperatury poniżej zera, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma ogrzewanie pomieszczeń. Mieszkańcy bloków najczęściej zapewnione je będą mieć albo z elektrociepłowni albo używają piecyków gazowych, natomiast mieszkańcy domów o wszystko muszą zadbać sami. W domach montuje się bardzo różne rodzaje pieców, w dalszym ciągu niejednokrotnie spotykane są kotły na stałe paliwa, typu pellet Zamość.

O tym, który z opałów zostanie użyty, zależy od konstrukcji takiego pieca i posiadanych parametrów. Poszczególne typy opału mają też różne właściwości, i pod tym kątem także trzeba wszystko policzyć przed zimowymi zakupami. Najlepsze parametry jeśli chodzi o cieplną wydajność posiada ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji klienci otrzymują produkt bardzo wydajny, którego zużycie jest chyba najmniejsze spośród wszystkich innych. Nie kosztujący tyle, ale też i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten typ opału uznawany jest za ekologiczny i nowoczesny, produkuje się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie taki pellet jest znacznie wydajniejszy niż drewno, a oprócz tego charakteryzuje się niską zawartością siarki i popiołu. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest stosunkowo niska cena sprzedaży, wynosząca mniej niż połowę tego co cena węgla, lecz ze względu na opałową wartość potrzeba go będzie też dwa razy więcej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Zostaw odpowiedź