Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Odmiana zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

Wobec dominującej aktualnie w stworzonym przez nas kraju relacji pomiędzy cenami mieszkań a średnimi zarobkami naszych rodaków mało możliwe jest zakup mieszkania lub też domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Instytucje finansowe badają zdolność kredytową ludzi składających wnioski o kredyt, kierując się wysokością zarobków oraz wiekiem wnioskodawców.

Niemniej istotnym aspektem, jaki ma prawo mieć ważki wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest forma zatrudnienia, jaka dane osoby posiadają – doradca kredytowy. Instytucje finansowe najentuzjastyczniej udzielają kredytów grupie osób, które zatrudnione są na umowę o prace na czas ogólnikowy. Niezmiernie właściwą pozycję startowa mają szczególnie osoby zatrudnione w tak oznaczanym sektorze publicznym, a wobec tego urzędnicy państwowi, pracobiorcy administracji lub służby mundurowe. Jeśli okaże się, że dana postać jest zatrudniona na czas określony, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej firmie.

Nieraz banki żądają również od obecnego pracodawcy, aby dostarczył list intencyjnym, w którym zobowiąże się do rozciągłości umowy z danym pracownikiem na następny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako ewentualni kredytobiorcy w sektorze kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, innymi słowy tacy, którzy nie zatrudniają jakichkolwiek pracobiorców – tym postaciom najtrudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny, nawet trudniej aniżeli tym, którzy zaangażowani są na umowy-zlecenia albo również na umowy o dzieło.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Tomasz

    Czeka cię batalia o spadek Syców? Potrzebny ci będzie w takim razie doświadczony adwokat, który pomoże ci w tych trudnych sprawach. Nie warto podchodzić do takich spraw samemu.

Zostaw odpowiedź