Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie są najważniejsze typy opon do wózków widłowych

Używanie wózków widłowych, tak samo jak i innych pojazdów, wiąże się co jakiś czas z koniecznością wymiany opon. W czasie codziennej pracy ogumienie się bowiem zużywa, w niektórych przypadkach nawet dość szybko. Tempo tego zużywania zależne jest chociażby od tego, na jakich nawierzchniach takie wózki jeżdżą i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeśli opona do wózka widłowego Garwolin będzie zbyt mocno zużyta, to będzie ją trzeba wymienić na nową, ponieważ ewentualna eksploatacja może być nawet niebezpieczna.

Aktualnie najpopularniejsze są dwa rodzaje takich opon, które się różnią ceną i właściwościami. Najbardziej popularne są pneumatyczne opony do wózka widłowego Garwolin, często wyposażone w dętki. Ponieważ są one wypełnione powietrzem, to posiadają bardzo dobre amortyzujące właściwości.

Świetnie sprawdzają się do jeżdżenia po nierównych podłożach, i transportowania delikatnych, wymagających ostrożności ładunków. Pośród tej grupy opon przeważnie są stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem samochodowe opony. W wielu zastosowaniach sprawdzą się jednak lepiej opony pełne. Cały środek jest w nich wypełniony mieszanką gumową, co przekłada się na wysoką odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. W ich przypadku nie ma kłopotu z przebiciami i stratą ciśnienia, co w niektórych przypadkach ma naprawdę duże znaczenie. Lecz ten typ opon cechuje się także mniejszą elastycznością, z tego też powodu się nie sprawdzi w sytuacjach, gdy będzie trzeba przewozić jakieś delikatne przedmioty.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Zostaw odpowiedź