Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak dobrze wybrać tablicę edukacyjną dla swojego dziecka

Zabawki manualne doskonale sprawdzają się przy małych dzieciach. Nie tylko gwarantują one świetną zabawę przez wiele godzin, ale jednocześnie świetnie działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych oraz poprawiają ogólną koordynację. Z takich też powodów warto już od pierwszych lat zadbać o takie zabawki, a jedna z ciekawszych propozycji to różnego rodzaju tablice manipulacyjne.

Tablice tego typu są bardzo proste w budowie, ponieważ wykonuje się je ze sklejki lub drewnianej deski, z przymocowanymi rozmaitymi przedmiotami. To, co tablica manipulacyjna będzie zawierała, przede wszystkim zależy od wytwórcy, chociaż w niektórych przypadkach można zrobić ją według własnego pomysłu. Powszechnie wykorzystywane są najróżniejsze zębatki, pokrętła, przełączniki czy suwaki, jakie da się przekręcać, przesuwać czy zamykać. Bardzo dobrze będą się też sprawdzać przedmioty z przyciskami, przykładowo telefony, piloty czy kalkulatory.

Natomiast do stymulowania słuchu można wykorzystać dzwonek, trąbkę czy też cymbałki, choć akurat przy nich rodzice będą się musieli uzbroić w sporo cierpliwości. W sprzedaży jest dostępnych dużo różnych tablic, różniących się rozmiarem, ilością przymocowanych przedmiotów i ich rodzajem. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, z tego też powodu tablica edukacyjna dla dzieci nie może zawierać żadnych ostrych elementów, które mogłyby spowodować zranienie. Wszystko musi być również dobrze przymocowane, żeby nie urwało się przy bardziej intensywnej zabawie.

Tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, aby bez żadnych problemów dało się na niej wszystko dotykać i przesuwać. Nie należy jednak przesadzać z liczbą przymocowanych elementów. Zalecane jest, żeby tablice edukacyjne dla dzieci nie miały ich powyżej dwudziestu, ponieważ wtedy dzieci najbardziej efektywnie je wykorzystują. Ale warto sprawdzić, żeby różniły się też trudnością, ponieważ wtedy stanowić będą na malucha wyzwanie, jakie na pewno on zechce sam pokonać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Zostaw odpowiedź