Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Czemu francuski buldog to idealny pies do domu z dziećmi

Mając w domu małe dzieci bez problemów można sobie pozwolić na jakiegoś psa. Istotne jest jednak to, żeby znaleźć odpowiednią rasę, która dobrze się będzie dogadywać z maluchami i przy tym nie przejawiać wobec nich agresji. Ras takich parę się znajdzie, a w ostatnich latach ogromną popularnością zaczęły się cieszyć francuskie buldogi. Te nieduże, ale bardzo radosne i wesołe psiaki świetnie się się sprawdzają przy dzieciach, są wobec nich przyjacielskie i łagodne.

Ale pomimo że nie należą do zbyt dużych, to nadrabiają to żywiołowością i energią, stanowiąc przy tym świetne towarzystwo dla dzieci. Kochają najróżniejsze zabawy, szarpanie czy gonitwy za patykiem. Są też bardzo skoczne, co niejednokrotnie potrafią pokazać w czasie spaceru. Jeżeli chodzi o spacerowanie, to rzecz jasna trzeba systematycznie wyprowadzać. Jednocześnie bardzo ważne jest, żeby je chronić przed słońcem, bo źle znoszą wysokie temperatury.

Bardzo lubią równocześnie leżakowanie na kanapie, dlatego jakieś wygodne dla nich również trzeba przygotować. Dużym plusem buldogów francuskich jest to, że nie potrzebują one specjalnego pielęgnowania. Starczy je raz na jakiś czas wyczesać oraz wyczyścić oczy i uszy, żeby zapobiec zapaleniom. Podejmując decyzję o kupnie takiego psa pamiętać należy, że wymienione powyżej cechy będą posiadać wyłącznie w pełni rasowe, pochodzące z legalnej hodowli. Z tego też powodu warto taką znaleźć, na przykład wpisując w internecie słowa buldog francuski pies, i tam kupić swojego ukochanego czworonożnego przyjaciela.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić

Zostaw odpowiedź