Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Irygacja naszych ogrodów

Jednym z w najwyższym stopniu znanych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki lub też węża ogrodowego. Węże ogrodowe w większości wypadków zakończone są dyszą rozdzielającą strumień wody.

Chętniej, ze względu na czas, stosowane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, jakie przenosi się z miejsca na miejsce. Rozróżniamy trzy rodzaje zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe oraz rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są komfortowe ze względu na to, iż potrafią nawadniać powierzchnia od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są powiązane ze źródłem wody przy wsparciu gumowego węża. Umocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Koniecznym dodatkiem mogą okazać się narzędzia do zwijania węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem podlewana ogrodu jest zamontowanie instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy i przewodów doprowadzających wodę. W przypadku wyboru tego ostatniego sposobu nawadniania trzeba już na etapie planowania wyznaczyć odpowiednie miejsca, w jakich pragniemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy możliwość doboru dwóch typów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są poprawniejszą opcją dla osób, które chcą je umieścić w trawniku bądź usługi – więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W wypadku ich braku aktywności są schowane i nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Choć zdołałoby się wydawać, iż utrzymanie trawnika w dobrej kondycji jest łatwe – takowe nie jest. Wymaga dużej wiedzy i umiejętności eksploatowania go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY